Okoliczne atrakcje

 

Szlaki turystyczne

W niedalekiej odległości od domu znajdują się liczne szlaki turystyczne. Urokliwe miejsca idealne na krótkie bądź nieco dłuższe piesze wędrówki. Wspaniałe widoki, świeże powietrze, sąsiedztwo fauny i flory to wszystko stanowi potężną dawkę radości w czystej postaci. 

TRASY ROWEROWE

Wycieczki rowerowe po trasach na Orawie to idealny sposób na aktywnie spędzony czas zarówno z rodziną, przyjaciółmi a także sam na sam z przyrodą. Zróżnicowanie trudności tras pozwala na swobodny wybór najlepszego dla nas przejazdu.

WIĘCEJ

STOKI NARCIARSKIE

Zimowe szaleństwo na stokach narciarskich to atrakcja dla każdego miłośnika sportów zimowych. W okolicy znajdziemy stoki o różnym stopniu trudności, jak również kameralne stoki dla zmęczonych zgiełkiem popularnych ośrodków. 

ZAMEK ORAWSKI

Jedna z największych atrakcji północnej Słowacji. Uważany jest za jeden z najpiękniejszych zamków tego kraju. Popularne stało się nocne zwiedzanie zamku, na które serdecznie zapraszamy.

WIĘCEJ

KOŚCIÓŁ W ORAWCE

Jest to najstarszy i jedyny do dzisiaj zachowany, drewniany kościół Górnej Orawy. Stanowi jeden z najcenniejszych wzniesionych z drewna obiektów sakralnych w Polsce. Posiada wyjątkowo bogate wnętrze. Jest jednym z punktów szlaku architektury drewnianej woj. małopolskiego.

Więcej

Muzeum Orawskie

Jest regionalny skansen, który znajduje się w Zubrzycy Górnej. Zaprasza nas on do poznania historii i kultury górali orawskich. Mamy tam możliwość zobaczyć cenne zabudowania zabytkowe z pełnym wyposażeniem, dzięki czemu możemy się przenieść do dawnych lat i oczami wyobraźni przekonać się jak żyli ludzie w tamtych czasach. 

WIĘCEJ